Volný čas

Zajímavosti z města a okolí a tipy na výlety

Aqauforum
- otevřeno v prosinci 2005, multifunkční komplex s krytými a otevřenými bazény a řadou lázeňských , společenských a obchodních služeb

Amerika
- rozsáhlý chovný rybník (plocha 60 ha) ve stejnojmenném lesoparku na okraji Františkových Lázní. Celá oblast je udržovanou sítí lesních cest a odpočívadel a slouží všem pacientům a návštěvníkům Františkových Lázní jako místo určené k relaxaci. U rybníka je pláž, půjčovna loděk a také malá zoologická zahrada. Lesopark je zároveň oblast s přirozeným biotopem a hnízdí tu velké množství vzácných vodních ptáků.

Komorní HůrkaKomorní Hůrka
- nejmladší sopka ve střední Evropě, po bývalém kráteru zde zůstala čedičová skála, směs strusky, sopečného popela a vyvřelin.

Motýlí dům v Žirovicích (2 km)
- muzeum s velkou sbírkou našich i tropických motýlů s ukázkou živých motýlů v přirozeném prostředí. Motýli z tropického a subtropického pásma celého světa se páří, kladou vajíčka a sají nektar z květů. Otevřeno pouze od dubna do září.

Hrad Seeberg (5 km)
- leží v obci Ostroh, původní románský hrad z 12. století. Dnes se zde nachází stálá expozice nábytkové tvorby z 19. století, hradní černá kuchyně s původním nádobím a expozice chebského venkova v 19. století (etnografie) a dějin porcelánu až po současnou produkci Karlovarského porcelánu.

SOOS

Rezervace SOOS (6 km)
- jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště s naučnou stezkou, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera. Dnes zde najdeme evropskou raritu - tzv. křemelinový štít - nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených na dně jezera. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin. V areálu se nachází i muzeum s expozicí „Příroda Chebska“, „Příroda SOOSu“, „Dějiny Země“, paleontologie s velkoplošnými reprodukcemi obrazů Zdeňka Buriana a modely prehistorických ještěrů v životní velikosti a expozice „Ptačí svět Chebska“.

Hazlov - Golf Resort Františkovy Lázně (6 km)
- mistrovské hřiště GOLF CLUBU FRANTIŠKOVY LÁZNĚ s 18-ti jamkami otevřené v roce 2003.

Zámek KynžvartZámek Kynžvart (31 km)
- renesanční, barokně upravený zámek byl majetkem rodu Metternichů od roku 1623. V letech 1820 - 1833 byl zámek přestavěn jako letní rezidence pro rakouského ministra zahraničí a později státního kancléře knížete Metternicha. Ten na zámku soustředil velké množství uměleckých předmětů. Mezi nejzajímavější patří sbírka kuriozit a největší šlechtická knihovna v Čechách. Součástí zámku Kynžvart je i rozlehlý anglický park.

 

 

Lazenskepobyty.cz

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode